Historia

Grupy Bürkle

 

Historia

Na przestrzeni ponad 85 lat Firma Bürkle z niewielkiego zakładu rzemieślniczego rozrosła się do grupy złożonej z 4 oddziałów i 3 samodzielnych przedsiębiorstw, w których zatrudnionych jest ponad 200 osób.

Wszystko rozpoczęło się od idei...

Karl Bürkle – mistrz budowlany - opracował na owe czasy zupełnie nową metodę produkowania "stropów prefabrykowanych" z betonu, rozpoczynając w roku 1926 ich produkcję przemysłową w miejscowości Fellbach-Schmiden. 
Zalety tych prefabrykatów, które już wkrótce stały się znane jako "stropy Bürkle", bardzo szybko przekonały branżę budowlaną. Stropy te mogły być montowane „na gotowo” przez niewielkie brygady, znacznie ułatwiając tym sposobem budowanie. Z uwagi na stale rosnący popyt – niezakłócony kryzysem ekonomicznym lat 1928-1933 – zakład stopniowo rozbudowywał się i zwiększał asortyment i produkcję. 
Po zakończeniu Drugiej Wojny Światowej Karl Bürkle ponownie uruchomił zakład. W roku 1948 po raz drugi napisał historię Firmy opracowując Schody Bürkle - produkt, który w ramach grupy Bürkle cieszył się największym powodzeniem i był źródłem sukcesu firmy.

 

Syn Karla - Albrecht Bürkle, spostrzegł ogromny potencjał tkwiący w prefabrykacji. Zrestrukturyzował powiększający się zakład na miarę przemysłową. Rozwijał dystrybucję i forsował ciągłą modernizację produkcji. W ten sposób A. Bürkle stworzył podwaliny dla odnoszącej sukcesy grupy przedsiębiorstw. 
Aktualnie Grupą Bürkle zarządza trzecia generacja w osobach Hansa-Petera, Jörga oraz Michaela Bürkle. To dzięki ich zaangażowaniu powstała Bürkle KG w Meissen (Miśnia) a następnie pierwsze zagraniczne przedsiębiorstwo w strukturze grupy - Bürkle Sp. z o.o. w Rakowicach.
Lata działalności na rynku prefabrykatów, zgromadzone doświadczenie sprawiają, że Bürkle w kołach fachowych uważani są jako niezawodni i kompetentni specjaliści w dziedzinie prefabrykacji schodów, balkonów i innych elementów żelbetowych.

Copyright 2024    Bürkle Spolka z o.o.    Wszelkie prawa zastrzeżone.